1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Komşu ülke Starlink’e kavuştu!

Komşu ülke Starlink’e kavuştu!
Komşu ülke Starlink'e kavuştu!
0

Starlink’in ülkeye girişinde, internet erişimi olmayan veya sınırlı internet erişimi olan bölgelerde önemli bir fayda sağlayacak. Starlink, bu bileşenlerdeki insanlara yüksek hızlı internet erişimi sağlayarak eğitim, sağlık ve iş imkanlarına erişimi artıracak.

Starlink’in ülkeye girmeye, Türkiye’nin de Starlink’i uygulayıcına danışmanları olabilir. Türkiye’de internet erişimi olmayan veya sınırlı internet erişimi olan bölge mevcut. Starlink, bu bilgisayarların insanların yüksek hızlı internet erişimini sağlayarak yaşamlarını sürdürebilir.

Komşu ülke Starlink'e kavuştu!
Komşu ülke Starlink’e kavuştu!

SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink, Gürcistan’da hizmete açıldı. Gürcistan Telekomünikasyon Kurumu (GTK), Starlink’in internet servis sağlayıcısı olarak yetkilendirildiğini duyurdu.

Starlink, dünyanın her yerinden yüksek hızlı internet erişimi sağlamak için tasarlanmış bir uydu internet hizmetidir. SpaceX, 2020 yılından bu yana Starlink’i dünyanın farklı yerlerinde kullanıma sunmaya başladı.

Gürcistan, Starlink’i kullanan ilk komşu ülke oldu. GTK, Starlink’in ülkenin tüm bölgelerinde erişilebilir olduğunu duyurdu.

Starlink’in Gürcistan’da hizmete açılması, internet erişimi olmayan veya sınırlı internet erişimi olan bölgeler önemli bir fayda sağlayacak. Starlink, bu bileşenlerdeki insanlara yüksek hızlı internet erişimi sağlayarak eğitim, sağlık ve iş imkanlarına erişimi artıracak.

Starlink’in Gürcistan’da hizmete açılması, Türkiye’nin de Starlink’i kullanabileceğina rehberlik edebilir. Türkiye’de internet erişimi olmayan veya sınırlı internet erişimi olan bölge mevcut. Starlink, bu bilgisayarların insanların yüksek hızlı internet erişimini sağlayarak yaşamlarını sürdürebilir.