1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Arama, Yapay Zeka ile Daha Akıllı Hale Geliyor

Google Arama, Yapay Zeka ile Daha Akıllı Hale Geliyor
Google Arama, Yapay Zeka ile Daha Akıllı Hale Geliyor
0

Google, yapay zeka (AI) destekli yeni Arama deneyimini 120’den fazla ülkeye getiriyor. Bu yeni deneyim, kullanıcıların aramalarının daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak.

Yeni Arama deneyimi, kullanıcıların arama sorgularını daha iyi anlaşılması için AI’yı kullanıyor. Bu sayede, daha önemli ve ilgi çekici sonuçlar sunabiliyor. Ayrıca kullanıcıların arama sonuçları daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için yeni özellikler sunuyor.

Yeni Arama serisinin sunduğu yeni özellikler:

  • Daha ayrıntılı sonuçlar: Arama sorgularını daha iyi anlayarak, daha ilgili oldukları ve ilgi çekici sonuçlar sunuluyor. Örneğin, “İstanbul’da yemek” şeklinde bir arama şekli, bilginin varlığı ve geçmiş aramalarına göre daha içeriğe dayalı olarak öne çıkıyor.
  • Daha hızlı sonuçlar: Arama sonuçları daha hızlı bir şekilde gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar aramaya daha hızlı erişebiliyor.
  • Daha kolay kullanım: Arama sonuçlarının daha kolay anlaşılması için yeni görsel dosyalar ve düzenler kullanılır.

Google, 120’den fazla ülkede yeni Arama deneyimi sunuyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Yeni deneyim, Türkiye’de 2023 yılının son bölümleri sunulmaktadır.