TikTok, YouTube’a rakip oluyor
TikTok, YouTube'a rakip oluyor
0

YouTube’a rakip oluyor: TikTok’ta beklenmedik gelişme

Dünyanın en popüler kısa video platformu TikTok, son dönemde yaptığı yeniliklerle dikkat çekmeye devam ediyor. Platform, geçtiğimiz aylarda müzik aboneliği hizmeti olan TikTok Music’i başlatmıştı. Şimdi ise TikTok, YouTube’a rakip olacak bir adım atarak canlı yayın özelliğini duyurdu.

TikTok, YouTube'a rakip oluyor
TikTok, YouTube’a rakip oluyor

TikTok’un canlı yayın özelliği, kullanıcıların 1 saate kadar canlı yayın yapabilmesine olanak tanıyor. Yayıncılar, canlı yayınlarında izleyicileriyle etkileşim kurabilir, soru-cevap etkinlikleri düzenleyebilir ve bağış kabul edebilirler.

Canlı yayın özelliği, TikTok’un YouTube’a rakip olma iddiasını güçlendiriyor. YouTube, uzun süredir canlı yayın alanında lider konumda bulunuyor. Ancak TikTok’un canlı yayın özelliği, YouTube’un canlı yayın özelliklerine benzer özellikler sunuyor. Bu da TikTok’un YouTube’un canlı yayın pazarından pay kapma ihtimalini artırıyor.

TikTok’un canlı yayın özelliği, şu anda Hindistan, Brezilya, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde kullanıma sunuldu. Platform, önümüzdeki aylarda özelliğin tüm dünyada kullanıma sunulacağını duyurdu.