1. Anasayfa
  2. Genel

Mercedes’ten İsrail’e Yardım

Mercedes’ten İsrail’e  Yardım
Mercedes'ten İsrail'e Yardım
0

Mercedes-Benz, İsrail’deki Ukraynalı mültecilere yardım etmek için 1 milyon avroluk bağışta bulundu. Bu bağış, Mercedes-Benz Vakfı tarafından sağlanacak.

Bağış, İsrail Kızıl Haç’a (ICRC) yapılacak ve Ukrayna’dan kaçan mültecilere insani yardım sağlamak için kullanılacak. Bu yardımlar arasında gıda, barınma, sağlık hizmetleri ve psikolojik destek yer alacaktır.

Mercedes'ten İsrail'e Yardım
Mercedes’ten İsrail’e Yardım

Mercedes-Benz CEO’su Ola Källenius, “İsrail, Ukrayna’dan gelen mülteciler için önemli bir sığınak oldu. Bu bağış, bu insanların zor zamanlarda ihtiyaçları olan yardım almalarına yardımcı olacak. ” dedi.

ICRC İsrail Genel Müdürü Eric Sobel, “Mercedes-Benz’in bu önemli bağışı, İsrail’deki Ukraynalı mültecilere önemli bir destek olacak. Bu bağış, onların temel ihtiyaçlarını karşılamamıza ve onların yeni bir hayat kurmalarına yardımcı olacak. ” dedi.

Mercedes-Benz, Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlara yardım etmek için daha önce bir dizi adım atmıştı. Şirket, Ukrayna’daki çalışanlara ve ailelerine yardım sağlamak için 10 milyon avroluk bir fon oluşturmuştu. Ayrıca Ukrayna’daki savaş zararlarına yardım etmek için çalışanların sivil toplum geçmişlerine da bağışta bulunmuştu.

Mercedes-Benz’in bu oğluna bağışı, şirketin Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlara yardım etme kararının alındığını gösteriyor.